Prázdny

FAQ

Časté otázky

Prázdny

VIDEO K podlahové topení - v roce 2013 jsme připravili video, kde v reálném čase demonstrujeme skvělou funkčnost podlahového vytápění spojeného s naší dubovou podlahou. Dnes většinu parket dodáváme a instalujeme právě na podlahové vytápění.

1. Proč se věnujete jen dřevěným podlahám ...
 

 

Naším cílem je nabízet podlahy nejen krásné, ale i příjemné k použití s ​​vysokým tepelným komfortem, kvalitní konstrukce a v originálním designu. Víme, že od podlahy očekáváte i snadnou údržbu a možnost renovace ve vzdálené budoucnosti.
Tyto všechny vlastnosti splňují jen dřevěné podlahy a my chceme nabízet jen to co má trvalou hodnotu, co skutečně potřebujete nejen pro krásu vytvořeného prostředí ale i pro to co oči nevidí, ale smysly pociťují - tepelnou pohodu.

2. Umíte vyrobit design na objednávku ...

 

 

Je to naše záliba tvořit nové designy a doladit jich se zákazníky. Díky tomuto postupu se nám podařilo vytvořit podlahy, které osloví i jiné zákazníky.
Samozřejmě sledujeme evropské trendy a nové technologie úpravy povrchu. Používáme jedinečnou italskou technologii, některé naše efekty nejsou běžné ani u velkých výrobců.

Můžete ovlivnit - odstín, povrch (hladký, kartáč silný či slabý), efekty na povrchu, finální povrch v oleji či laku, různé úpravy využívající jedinečnost našeho dubového polotovaru bohatého na tanin ... Ukázka tvorby nového designu bílé "old look" podlahy XXL v 3 variantách pro konkrérneho zákazníka:

 

Základ superstabilný celodřevěný multilayer s 4mm masivním dubem svojí hustotou a stabilitou vhodný i pro podlahové vytápění, formát XXL (dlouhé lamely bez přerušení až do 3000mm), kartáčovaný povrch, silné sražení po 2 stranách. Podlaha má zdůraznit krásu dřeva v bílém odstínu, má mít "old look". Design se silným sražením jen po 2 stranách vytvoří dojem jedné široké dlouhé desky po celé délce místnosti. Dodávané v mixu velkých délek pro zdůraznění originality dřeva.

3. Spolupracujete s architektem...
 

 

 

Samozřejmě, zákaznickým přístupem umíme doladit podlahu dle požadavků, některé takto vytvořené designy jsou pak dostupné i jiným zákazníkům.

4. Které vlastnosti podlahy by nás měli zajímat ...
 

 

 

Myslete v první řadě na své smysly - zrak, sluch, hmat.

  •  design pro mnohé jediné kritérium vedle ceně prodává. Může vycházet z originálu vytvořeného přírodou v reálném dřevě nebo umělá kopie dekoru dřeva na jiném nosiči. Design však není všechno.
     
  •  tepelný komfort je podstatný, možná nejdůležitější pokud jde o obytný prostor. Velmi husté vodivé podlahy jako dlažby či lamináty odebírají rychle teplo z chodidla. Podlahu nemusíte vidět, stačí na ní stát a poznáte rozdíl. Tak jako když položíte ruku na dřevěný a skleněný stůl, teplotu mají stejnou ale pocit chladu jde ze skla, protože odvádí teplo (je hustší)
     
  • zvukové vlastnosti v obytném či pracovním prostoru. Praskající tvrdé spoje a bubnový efekt může být rušivý.

Pro podlahové topení je důležitá hustota podlahy a z ní tepelná vodivost a tepelný prostup. Taktéž je to i stabilita od vlivu prostředí (změny vlhkosti).

Na vlastnosti podlahy má vliv celá konstrukce od podkladu, přes podložky až po samotnou nášlapnou vrstvu i způsob instalace. Jiné vlastnosti bude mít podlaha celopošne lepená, lepená na ACCO bond, podlahy na elastickém systému Elastilon, lepené na pero drážku, či klik systémy. Rozdíly budou ve zvuku, měkkosti došlapu, přestupu tepla, ve stabilitě. Ne vždy se všechny výhody dají spojit zvláště ne při nízkém rozpočtu.

Další vlastnosti jsou oteruvdornosť, jednoduchost údržby, lokální opravitelnost a možnost renovace.

5. Jaké jsou výhody různých designů dřevěných podlah ...
 

 

jednolamelová vs. vícelamelové (tzv. trojstrip)

Jednolamelová podlaha je vždy lepší volba, už jen z důvodu, že "pracuje" sama za sebe (drobné expanze a srážení), naproti tomu při velkoplošné trojlamele vzniká nepřirozené spojení dílů na společném nosiči oddělené spojem od a sousedních nosičů. Časem to vytvoří "rámečky" kolem spojených vícelamelová dílů. Další designový nedostatek je nepřirozené přerušení stripu na konci nosiče. Výhodou vícelamelových podlah je jejich nízká cena. Jednolamely mohou být různých rozměrů, zpravidla větší formáty jsou hodnotnější než malé.

sražené hrany vs. pravoúhlé hrany 

V současném designu jsou trendové více nebo méně sražené hrany. Je to nejen trend designu ale i praktická věc. Výhodou u dřeva je, že drobné expanze a srážení jsou téměř neviditelné, údržba "V" spoje je jednodušší protože nemůže tak nabobtnat jako při pravoúhlém spoji a je dost široký aby umožnil vyčistit spoj při údržbě mikrovláknovým mopem.

hladké povrchy vs. kartáčované

Trendové jsou obě verze i když žádanější jsou kartáčované povrchy které mají více výhod. Kromě zdůraznění struktury dřeva je to hlavně tvrdší povrch jelikož kartáč vybírá měkké části ven ze dřeva, dále je to i neviditelnost drobných poškození které splynou s strukturovaným povrchem.

6. Co doporučujete olej, nebo lak...
 

 

Neexistuje jednoznačná odpověď. Podlaha se používáním může opotřebovat. Výhodou dřeva je, že i takové opotřebení je vnímáno přirozeně, co na umělých podlahách tak nepůsobí. V každém případě chceme aby vypadaly co nejdéle jako nové.

Hlavní výhoda laku oproti oleji - vyšší odolnost vůči vodě a mechanickému opotřebení a nízká náročnost na údržbu. 

Hlavní výhoda oleje oproti laku - jednoduchá možnost lokální opravy poškození bez nutnosti broušení větší plochy, snadné obnovení povrchu údržbovým prostředkem, nejteplejší a nejpřirozenější kontakt s povrchem dřeva.

7. Proč podlahu od nás...
 

 

 

Jsme slovenská firma, zabýváme se dřevěnými podlahami pod vlastní značkou dubove-podlahy.sk od roku 2007, snažíme se to dělat nejlépe - z nejlepších materiálů, v nejlepší konstrukci, z výjimečného dubového dřeva v originálních designech. Dosud jsme dodali několik desítek tisíc metrů.

Používáme nejlepší konstrukce ověřený plný masiv a superstabilný hustý multilayer vyznačující se nejvyšší možnou stabilitou s klasickým systémem pero-drážka.

Jelikož jsme podlahu vyrobili, máme k dispozici původní originální prostředky jako oleje, kterými byla vyrobena. Tím ji můžete kdykoliv v budoucnu kompaktibilne obnovit v původním odstínu.

Další výhodou je, že v případě speciálních odstínů podlahy máte u nás k dispozici originální prostředky, kterými si můžete dát upravit schody, dveře, zárubně, parapety či jiné dubové dřevěné prvky kterými sladíte interiér s podlahou, stačí je získat v dubu (masiv nebo dýha ) samozřejmě bez úpravy.

8. Jaké konstrukce podlahy nabízíte ...
 

 

 

Rozhodli jsme se nabízet jen to nejlepší proto v nabídce máme jen supertstabilní 4mm plný masiv stabilizovaný celodřevěným superstabilným multilayerem.

Superstabilný Multilayer - aktuální v naší kolekci XXL, XL , herringbone, chevron je nejstabilnější možné konstrukce. V závistlosti od tloušťky ho tvoří masivní obvykle 4mm dubový nášlap a 6- 8 vrstev březového dřeva v konstrukci. Každá vrstva je otočena o 90 ° což vzájemně blokuje expanzi dřeva a konstrukce je mimořádně stabilní. Díky hustotě použitého druhu dřeva v jádru dosahuje objemová hmotnost cca 700kg / m3 což je stejné jako u masivního dubu. Díky tomu naše podlaha má mimořádnou stabilitu, stejný zvuk jako masiv a pro podlahové vytápění podstatně lepší tepelnou vodivost než běžnější třívrstvé podlahy s lehkým (400-500kg / m3) dřevem v jádru.

9. Proč jsou v nabídce dřevěné podlahy jen se systémem pero - drážka ...

 

 

Spoj pero-drážka, který jediný využíváme je spolehlivý staletími ověřený. Vůči současným tzv. klik spojům je výhodný v tom že nezamkne podlahu do jedné velké desky a umožňuje jí lépe se stabilizovat. V podlaze není takové napětí od expanze a srážení dřeva při kterém by mohl spoj typu klik prasknout. Proto parkety s klikovým spojem mají limity v instalaci pro velké plochy bez přerušení.

Spoj pero-drážka lze instalovat všemi způsoby. Celoplošným lepením do podkladu, výhodný je elastický systém Elastilon pro plovoucí instalaci a komu chybí výhody laciné instalace klikem je zde možnost lepení spoje pero-drážka i se srovnatelnými vlastnostmi jako pevnost v tahu.

Výhodou spoje typu klik je, že podlaha se dá jednoduše rozebrat a poskládat jinde co se však ve skutečnosti málo využívá. Jsme přesvědčen, že systém pero-drážka má svými vlastnostmi ve spojení s různými instalačními metodami více výhod než různé systémy typu klik.

10. Názor na laminátove podlahy...
 

 

 

Většina potencionálních zákazníků volí podlahu jen podle vzhledu a ceny. Později může názor změnit. My nenabízíme "laminát" proto, že si myslíme, že jeho nevýhody mnoha uživatelů po změně finanční situace jednou dovedou k dřevěným podlahám.

Zde jsou některé důvody proč:

Hlavní nevýhoda laminátové podlahy je ve vysoké tepelné vodivosti v souvislosti s jejich hustotou, která způsobuje rychlý odběr tepla z chodidla a pocit chladu. Po prvotním okouzleni designem, to časem, tak po 4 ročních obdobích může dost vadit. Pokud stojíte jednou bosou nohou na laminátu a druhou na dřevěné podlaze v místnosti kde je 21 ° C spolehlivě to rozeznáte i se zavřenýma očima podle pocitového tepelného rozdílu. Zajímavé přitom je, že obě podlahy mají stejnou teplotu, ten pocit je kvůli rozdílné tepelné vodivosti.

Akustika laminátů je jedním z jejich charakteristických znaků. Dá da na to zvyknout, jde větsinou o typický bubnový efekt plovoucí podlahy, časté je i nepříjemné praskání kliků. K samotnému designu si třeba uvědomit že je to v podstatě jen obrázek dekoru dřeva na HDF nosiči někdy se strukturovaným povrchem, který v dražší verzi sedí s kresbou dekoru v levnějším ne. Podle nás, charakter chladivého laminátu je zajímavý v originálních chladných technických designech, které se již v poslední době objevují jako napodobování toho co to není - dřeva.

Něco k výhodám laminátů - určitě je to rychlé a levné řešení podlahy, snadná údržba a určité přednosti má na podlahovém vytápění což však s krátkým zpožděním náběhu zvládá i dřevěná podlaha. Určitě jsou situace, kdy má laminát své výhody ale v případě domácnosti by chladivá podlaha neměla být dlouhodobým řešením. Chápeme že ne vždy rozpočet dovolí, proto naše rada: Když už koupit "laminát" tak velmi nepreplácajte, aby výměna až tak "nebolela". Je to jen pěkná podlaha na pohled, lepší nebo horší napodobující dřevo. Pokud laminát, tak technické chladné designy, které více odpovídají jeho podstatě.

11. Hodí se vaše dřevěné podlahy na podlahové vytápění ...
 

 

Použití dřevěné podlahy na systémech s podlahovým vytápěním představuje komfortní a zároveň estetické řešení splňující požadavky na celoroční příjemné bydlení v přímém kontaktu s přírodním materiálem.

Všechny naše podlahy jsou vhodné pro teplovodní systémy podlahového topení za splnění podmínek správné instalace a provozu.

Na teplovodních systémech máme za více než desetiletí desítky tisíc m2. Fungují bezproblémově s maximálním tepelným komfortem jedno jestli je podlahovka spuštěna nebo ne. Právě tepelný komfort mimo topné období je hlavní výhoda dřevěné podlahy.

Elektrické systémy kvůli rychlým nárůstem teploty představujícími určité riziko tepelného šoku pro dřevo, taktéž na překrytých místech se hromadí teplo proto je třeba při jejich návrhu s tím počítat. Instalaci celoplošným lepením na těchto systémech máme mnoho a naše podlahy díky své mnohovrstevné konstrukci zvládají i tepelné šoky jako jedny z nejlepších.

V počátcích podlahových topení se používaly jen dlažby případně lamináty. Po mnohaletých zkušenostech už toto dávno neplatí. Dnes je jejich použití ve většině případů hlavně ekonomická volba, protože také fungují a mají nízkou cenu.

Avšak kombinace: dražší systém topení s ekonomickou podlahou jistě stojí k zamyšlení.

Hlavní nevýhoda keramiky a laminátů (kromě té estetické) se projevuje v přechodných obdobích, jelikož pocitově chladí (rychle odvádějí teplo z chodidla kvůli vysoké hustotě a vodivosti). Je třeba si uvědomit, že 19-20 ° C na dřevěné podlaze je vnímaných jinak než 19-20 ° C na dlažbě. Chlad, který na dlažbě cítíte si na dřevě nevšimnete. Naproti tomu vyhřívané dřevo nepůsobí tak nepřirozeně jako ohřátá dlažba. Systém je sálavý, takže nemusíte přímo cítit nepřirozený tepelný kontrast, podstatná je dosažena teplota v místnosti.

Určitě má keramika oproti dřevu rychlejší náběh, dřevo však s přijatelným časovým zpožděním prostor vytopí. Problém pozdějšího náběhu se může projevit při občasně a krátce využívaných prostorách, jako víkendové rekreační objekty kde by celkově bylo lepší volit úplně jiný systém s rychlým náběhem.

Při prostorách, které jsou vytápěny celou sezónu je tato nevýhoda dřeva zanedbatelná a výrazně převládají jeho přednosti.

 

Použitie drevenej podlahy na systémoch s podlahovým vykurovaním predstavuje komfortné a zároveň estetické riešenie spĺňajúce požiadavky na celoročné príjemné bývanie v priamom kontakte s prírodným materiálom.

Väčšina naších podláh je vhodná pre teplovodné systémy podlahového kúrenia za splnenia podmienok správnej inštalácie a prevádzky.

K elektrickým sa nechceme vyjadrovať, kôli rýchlym nárastom teploty predstavujúcimi určité riziko tepelného šoku pre drevo. Otázky k elektrickým systémom smerujte na ich predajcov.

V počiatkoch podlahových kúrení sa používali len dlažby prípadne lamináty. Po mnohoročných skúsenostiach už toto dávno neplatí. Dnes je ich použitie vo väčšine prípadov hlavne ekonomická voľba, keďže tiež fungujú a majú nízku cenu.

Avšak kombinácia: drahší systém kúrenia s ekonomickou podlahou určite stojí na zamyslenie.

Hlavná nevýhoda keramiky a laminátov (okrem tej estetickej) sa prejavuje v prechodných obdobiach, keďže pocitovo chladia (rýchlo odvádzajú teplo z chodidla kvôli vysokej hustote a vodivosti). Treba si uvedomiť, že 19-20°C na drevenej podlahe je vnímaných inak ako 19-20°C na dlažbe. Chlad, ktorý na dlažbe cítite si na dreve nevšimnete. Naproti tomu vyhrievané drevo nepôsobí tak neprirodzene ako zohriata dlažba. Systém je sálavý, takže nemusíte priamo cítiť neprirodzený tepelný kontrast, podstatná je dosiahnutá teplota v miestnosti.

Určite má keramika oproti drevu rýchlejší nábeh, drevo však s prijateľným časovým oneskorením priestor vykúri. Problém neskoršieho nábehu sa môže prejaviť pri občasne a krátko využívaných priestoroch, ako víkendové rekreačné objekty kde by celkovo bolo lepšie voliť úplne iný systém s rýchlym nábehom.

Pri priestoroch, ktoré sú vykurované celú sezónu je táto nevýhoda dreva zanedbateľná a výrazne prevládajú jeho prednosti.

 

12. Jak volit dřevěnou podlahu na podlahové vytápění ...
 

 

 

Dřevo má oproti keramice delší náběh a delší setrvačnost což je sice drobná nevýhoda, ale běžně po rozjetí systému nepozorovatelná. Prostor bude vytopen s celoročními benefity dřevěných podlah. Aby dřevo fungovalo lépe je třeba spočítat odpor celé konstrukce. Ideální číslo tepelného odporu je okolo 0,1m2K / W a níže.

Často se setkáváme s rozšířeným, avšak maximálně chybným posouzením dřevěné podlahy jen podle tloušťky. Následovně uvedeme proč je to nesprávné.

Na hodnotu tepelného odporu podlahy mají vliv 2 hodnoty:

  • 1. měrná hustota podlahy
  • 2. tloušťka podlahy

    + Při výpočtu třeba započítat i použité podložky, při plovoucí instalaci tento odpor může vzrůst kvůli výskytu vzduchových bublin. Vždy je lepší instalace lepením trvale pružným lepidlem kvůli přímému prostupu tepla z podkladu.

1. Hustota podlahy odpovídá za tepelnou vodivost (vyšší znamená vodivější t.j. lepší pro podlahové vytápění).

Tabulkové hodnoty vedení tepla ve dřevě:

0,09 W/(mk) –hustota dřeva 300 kg/m3

0.11 W/(mk) – hustota dřeva 400 kg/m3

0,13 W/(mk) - hustota dřeva 500 kg/m3

0.15 W/(mk) – hustota dřeva 600 kg/m3

0,18 W/(mk) – hustota dřeva 700 kg/m3

0,24 W/(mk) – hustota dřeva 1000 kg/m3

 

Naše podlahy mají hodnoty od 700kg / m3 - superstabilní multilayer i masivní dub t.j. lepší parametr

Většina 3 vrstvých podlah na trhu má tuto hodnotu okolo 400 -500kg / m3 t.j. horší parametr.

2. Tloušťka podlahy a výsledný tepelný odpor.

Jestliže známe hodnotu tepelné vodivosti (na základě hustoty dřeva) můžeme vypočítat hodnotu tepelného odporu kde vstupuje do výpočtu i tloušťka podlahy.

V následující tabulce jsou vypočteny hodnoty tepelného odporu našich podlah (nižší je lepší ideální do 0,1m2k / W)

 

Měřená reálná hustota kg/m3

Součinitel' tepelné
vodivosti W/m.K
Tloušťka
mm
Tepelný odpor
m2K/W
 

Model

Poznámka

XXL 180mm nášlap 4mm

715 0,18 16 0,0889

superstabilní jádro

Chevron - Herringbone nášlap 4mm

715 0,18 14 0,0778

superstabilní jádro

XXL 180mm nášľap 3mm

715 0,18 11 0,0611

superstabilní jádro

NEW CLASSIC STYLE nášľap 4mm

730 0,18 14 0,0778

superstabilní jádro

BARMSKÝ ORECH hladký nášľap 3mm

780 0,2 15 0,0750

superstabilní jádro

BARMSKÝ ORECH hobľovaný nášľap 2mm

720 0,18 12 0,0667

superstabilní jádro

BARMSKÝ ORECH masív 18mm

800 0,2 18 0,0900  

DUB masív 18mm

730 0,18 18 0,1000  

9mm DUB s HDF jadrom

900 0,22 9 0,0409  

 

Pro srovnání uvádíme jiné na trhu nejběžnější třívrstvé podlahy s hustotou 450kg / m3 (obvyklá konstrukce s jehličnatým jádrem u známých značek: od tloušťky 10mm - tepelný odpor - 0,0833 m2.K / W do tloušťky 12mm - tepelný odpor - 0,1 m2.K / W

Většina našich podlah hustoty od 700kg / m3 má podle výše uvedené tabulky do tloušťky 18mm stejné a lepší parametry pro podlahové vytápění.

Z uvedeného vyplývá, že podlaha s vysokou hustotou nad 700kg / m3 má při své větší tloušťce lepší nebo stejný parametr tepelného odporu jako o dost tenčí trojvrsvová podlaha s objemovou hmotností 450kg / m3.

Tzn sledujte oba parametry tloušťku a objemovou hmotnost (hustotu). Lepší Paramtery ovlivní lepší reakční čas. Tímto výpočtem jsme chtěli uvést, že tloušťka podlahy není rozhodující parametr ale vedle hustotě podlahy jen jeden z 2 rohodujúcich faktorů. Naše 16mm XXL podlahy se superstabilným mnohovrsvovým jádrem (hustota 715kg / m3) dosahují parametry 11 - 12mm třívrstvých podlah (v závistlosti od hustoty jádra 400 - 550kg / m3) přičemž jsou stabilnější a mají lepší zvukové vlastnosti.

13. Na co je třeba dát pozor při použití dřeva na podlahovém vytápění ...
 

 

 

Odborná montáž na vhodný, nebo vhodně upravený podklad + správný postup s vhodnými instalačními materiály je nutnou požadavkem.

Maximální teplota na podlaze by neměla překročit 27 ° C, také vyhnout se prudkým nárůstem teploty za krátký čas.

Udržovat co možná nejstabilnější vlhkost prostředí. Tato podmínka má vliv hlavně u masivních podlah na podlahovém vytápění. Kolísání v rozpětí 30% mezi létem a zimou je přijatelné, což odpovídá běžnému používání v obytném prostoru (obvykle od 30-60% relativní vlhkost). Příliš velký rozdíl ve vlhkosti způsobuje tvorbu jemných spár. Designy podlah se sraženou hranou umí tento nedostatek překrýt.

14.  Proč jsou v nabídce pouze celomasivní podlahy v max. 125mm šířce a nikoli také ve formátu XXL ...
 

 

 

Snažíme se mít v naší nabídce univerzální podlahy které mají nejen krásný design, ale také dobrou stabilitu a jsou vhodné pro podlahové vytápění.

Aby měly všechny tyto vlastnosti musí být vyvážené. Tj přiměřenou vlhkost 8% - / + 2%, stabilní rozměr - dobrý poměr výšky k šířce, praktický design se sraženou hranou.
Účelem je aby spáry nebyly viditelné a podlahy stabilní.

Pro masivní podlahy se osvědčil formát profilu 18mm x 125mm, má dobrý poměr výšky k šířce, přičemž při šířce 125mm spolu s designem sražené hrany je vliv kolísání vlhkosti prostředí, následné objemové změny přijatelný. Proto jsme tento formát bez problémů, dosud v objemu více než 2000m2 nainstalovali na podlahové vytápění, běžných instalaci bylo několik desítek tisíc metrů.

Trendový formát XXL se vyznačuje velkými délkami až 2400mm a šířkou 180mm při tloušťce 16mm. V masivní verzi by již objemové změny byly viditelné a poměr tloušťka vůči šířce by nepostačoval. Proto jsme zvolili superstabilní konstrukci Multilayer. Aby tato podlaha měla vlastnosti masivu je její hustota díky použitému březového dřeva v jádru na úrovni více než 700kg / m3. To jí dává zvuk masivní podlahy, vysokou pevnost a excelentní tepelné vlastnosti pro podlahové vytápění srovnatelné s tloušťkou 12-14mm třívrstvých podlah v závistlosti od jejich hustoty.

15. Kterou instalaci doporučujete
 

 

 

Můžeme doporučit každou instalaci kde se vyhnete vytvoření jedné pevné "plovoucí" desky.

T. j. nejsme zastánci ekonomických způsobů montáže jako lepení pero-drážky (i když je možná i u našich podlah) ani klikových systémů kde je výsledek stejný - jedna velká pevná dřevěná plovoucí deska s hromaděním napětí uvnitř v důsledku expanze a srážení dřeva. Důsledkem jsou často, ale ne vždy praskající spoje kliku, kde to prostě velká pevná deska neudrží pohromadě. Tato instalace je použitelná s malým rizikem pro malé oddělené místnosti kde se nehromadí velké napětí a hlavně kde je stabilní prostředí, což rozhodně nejsou domy s podlahovým topením. V každém případě je riziková. Někdo se s důsledky setká, jiný ne, ale při ceně dřevěných podlah je na zvážení.

 

Jednoznačně doporučujeme instalaci na systémy kde je zachována možnost malé rozměrové změny podlahy a využívají přednosti systému pero-drážka:

- celoplošné lepení na elastické lepidlo
Spoj pero drážka si zachovává jemnou vůli co rozloží napětí v podlaze. Podlaha drží směrem dolů své místo a neovlivňuje sousední lamely. Výsledek je navíc zvukově velmi prijaznivý bez dunění typického pro plovoucí položení podlahy.
Možné je instalovat velké plochy bez přerušení. Systém je spolehlivý i pro podlahové vytápění, vyžaduje však odbornost montážní firmy.

- systém ELASTILON
Revoluční plovoucí systém kde podlaha si zachovává schopnost rozložit napětí. Odlišnoť oproti kliku je v jeho principu - jednotlivé lamely drží na speciální samolepící podložce dolů a pero drážka je volná. Systém umožňuje položit velké plochy bez přerušení, je méně náročný na odbornost a po splnění základních podmínek na rovnost a vlhkost podkladu je možná instalace i svépomocí. Další výhody jsou měkčí došlap a o 10dB nižší kročejový hluk.

Prázdný

SHOWROOM

ART GALLERY
dubove-parkety.sk
Po- Pia 9.00 - 17.00

// //]]>

Používáme cookies, abychom Vám mohli poskytnout nejlepší možnou uživatelskou zkušenost.    
Změnit nastavení